FAQ

Najczęstsze
pytania

tutaj znajdziesz odpowiedzi

Zapisu na wizytę w Face Med można dokonać osobiście przy ulicy Ks. Anny 27 lokal 5 w Łomży lub telefonicznie pod numerem telefon 604 350 774, bądź przez fb.
Na zarezerwowany zabieg należy pojawić się 5 min przed umówioną godziną, a odwołanie wizyty należy zgłosić wcześniej niż 3 godziny przed jej rozpoczęciem

W przypadku rezygnacji z wizyty bardzo proszę o kontakt telefoniczny 604350774, najszybciej jak jest możliwe, ponieważ na twoje miejsce może zostać umówiona inna osoba.

W Face Med gabinecie jest możliwość płacenia kartą , jak również możesz płacić przelewem bankowym.

Konsultacje dotycząc kosmetologii są całkowicie darmowe . Przed zabiegiem chcę Poznać twoje oczekiwania i przedstawić ci program zabiegowy. Dla mnie , tak jak i dla ciebie jest ważny efekt , na który będziemy wspólnie pracować , wybierając dedykowane rozwiązanie w oparciu o Twój stan zdrowia, rodzaj skóry, wiek i oczywiście to co chcesz dzięki niemy uzyskać. Natomiast konsultacja z wizualizacją odnośnie makijażu permanentnego jest płatna 100 pln . Podczas konsultacji omawiamy szczegóły zabiegu wykluczamy przeciwskazania oraz rysujemy i dobieramy odpowiednie brwi , usta , kreski dla klientki. W takim rysunku klientka może udać się do domu. W przypadku umówienia się na usługę makijażu permanentnego koszt konsultacji odliczany jest od ceny za makijaż permanentny.

W przypadku konsultacji kosmetologii estetycznej trwa 15 minut, podczas której dobieramy dedykowany dla ciebie plan zabiegów.
Konsultacja makijażu permanentnego trwa 30 min. Podczas tego czasu wykonujemy wizualizacje makijażu brwi lub ust lub kresek.

Możesz kupić kartę podarunkową na dowolną kwotę zabiegu lub pakiet usług . Piękna torebka z kopertą i bonem to doskonały prezent dla każdego .
Aby skorzystać z karty podarunkowej należy umówić się na wizytę osobiście , telefonicznie w ciągu 3 miesięcy od jej wystawienia.

Wszystkie urządzenia i produkty z których korzystam przy zabiegu spełniają normy prawne i są całkowicie bezpieczne. Urządzenia preparaty posiadają certfikacje CE i FDA. Gwarantuję bezpieczeństwo – gdyż jest to podstawa mojej pracy.

Moja praca opiera się na procedurach higienicznych , które zapewniają nam najwyższe oceny podczas kontroli sanepidu Dla wielu zabiegów podstawowe są artykuły jednorazowego użytku , a wszelki sprzęt i narzędzia są dezynfekowane. Gabinet jest wyposażony w autoklaw co gwarantuje higienę i bezpieczeństwo.

W face med oferuje zabiegi fotoodmładzania , usuwania przebarwień, usuwania naczynek, depilacji laserowej usuwania tatuaży, makijażu permanentnego.

Alma Soprano Ice Platinum – jest to najnowocześniejszy laser do depilacji laserowej. Depilacja tym laserem jest bezbolesna, dzięki funkcji ICE , która chłodzi skórę podczas zabiegu. Laser usuwana nawet jasne włosy, oprócz siwych. PicoSure – picosecundowy laser do usuwania przebarwień, makijażu permanentnego , tatuażu. Vibe Laser diodowy 980 NM do zamykania naczynek.

Zabiegi laserowe ze względu na wysokiej jakości certyfikowany sprzęt są skutecznym sposobem radzenia sobie ze zmianami skórnymi . Pierwsze efekty widoczne są często już po pierwszej wizycie , natomiast długotrwałe efekty zapewni seria zabiegów. Bezpieczeństwo to dla mnie priorytet dlatego podczas konsultacji zostają wykluczone wszelkie przeciwwskazania do zabiegu laserowego . Zabieg wykonany na osobie bez przeciwwskazań jest całkowicie bezpieczny. Podczas zabiegu używa się okularów ochronnych na wzrok . Po zabiegu klient otrzymuje zalecenia . których należy przestrzegać , aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i satysfakcję z zabiegów

Zabiegi laserowe są bezinwazyjną metodą, mogą powodować lekki dyskomfort ( w przypadku usuwania naczynek) . Co do bólu jest to indywidualne odczucie bólowe . Każdy ma inny próg bólu . Jak również dużą rolę odgrywa miejsce ciała , na którym wykonuję się zabieg , ponieważ pewne obszary skóry są wrażliwsze na ból , co może nasilać nie przyjemne odczucia.

Zabiegi depilacji laserowej trwają od 10 - 60 min w zależności z którą partią ciała pracujemy .
Laserowe usuwanie tatuażu , makijażu permanentnego, 15 - 30 min
Laserowe usuwanie naczynek, 15 - 30 min
Laserowe usuwanie przebarwień, 30 - 60 min

Laserowe usuwanie owłosienia wykonuję się w odstępie 4- 6 tygodni, ilość zabiegów 1 - 10 – jest to indywidualne. 
Laserowe usuwanie naczynek – co 30 dni, Ilość zabiegów 1 - 5. 
Laserowe usuwanie przebarwień – co 14 dni, ilość zabiegów 1 - 5.
Laserowe usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego co 30 dni, Ilość zabiegów 1 - 5.

Najważniejsze przed zabiegiem jest zapoznanie się z listą przeciwskazań do jego wykonania, żadne dodatkowe przygotowania nie są wymagane .

Przed zabiegiem laserowym nie należy się opalać ani stosować środków światło uczulających . Miejsce, które będzie poddawane zabiegowi nie należy depilować , ani peelingować . Branie antybiotyków , czy przyjmowanie witamin z grupy A , wyklucza udział w zabiegu na okres jednego miesiąca . 24 godziny przed wizytą nie należy spożywać alkoholu. Wszystkie przeciwwskazania do zabiegów są dostępne pod każdym zabiegiem , a na konsultacji jest przeprowadzany dokładny wywiad mający ustalić bezpieczeństwo zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa Secret ma szereg zastosowań. W zależności od problemu z którym zgłasza się klient stosuję się odpowiednią głowicę. Możemy zadziałać odmładzająca, poprawa napięcia skóry, redukcja zmarszczek, redukcja blizn i rozstępów.

Efekty zabiegowe obserwujemy w późniejszym czasie od wykonania zabiegu. Dzieje się tak ponieważ wytworzona w tkance energia prowadzi do powstania punktów koagulacji oraz tzw. przegrzań kontrolowanych . Zapoczątkowują one proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Na to potrzebujemy pełnej regeneracji naskórkowej 30 dni.

Zabieg trwa 30-60 min, w zależności od obszaru.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie należy do najprzyjemniejszych . Dlatego przed zabiegiem obszar zabiegowy kremujemy kremem znieczulającym. Przy czym jest on bardziej komfortowy i nie boli.

Tuż po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie w obszarze poddanym zabiegowi , jednak już po upływie około 3 godzin zazwyczaj znika. W indywidualnych przypadkach może utrzymać się do 3 dni . 

Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać sauny, basenu, solarium  pocierania i gorącej wody. Należy stosować kremy regenerujące i nawilżające w zależności od zaleceń kosmetologa.


Zabieg jest dedykowany dla skóry dojrzałej działa liftingująca, poprawia napięcie, podnosi owal twarz, niweluje chomiczki i podbródek. Działanie technologii CRT ( Collagen Refil Technology) polega na stymulowaniu przez ciepło włókien kolagenowych o potrójnie spiralnej strukturze. To wzbudza proces rozplątywania włókien . Fale ultradźwiękowe mechanicznie przerywają włókna kolagenowe . Połączenie dwóch oddziaływań energii powoduje szybki i wydajny proces rozdzielenia włókien kolagenowych . Struktura skóry wypełnia się nowym kolagen . Co finalnie klientki widzą i czują w lustrze.

Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, miły i zarazem efektywny .
Zastowoswana technologia CRT ( Collagen Refil Technology) remodeluje kolagen I radykalnie poprawia gęstość skóry , dzięki procesowi neokolagenazy .

Już po jednym zabiegów widać efekty . Natomiast w zależności o przypadku dedykowana seria zabiegów 4-6 w odstępach co 14 dni.

W zależności od problemu sugerowana seria zabiegów na ciało 4-6 w odstępie co 7 dni.

W przypadku zabiegów na twarz sugeruję wykonanie serii 10 zabiegów, odstępach co 7 dni. Natomiast w przypadku zabiegów na ciało sugerowana seria zabiegów 10-12 w odstępach co 7 dni.

Zabieg carboxyterapi co2 nie należy do najprzyjemniejszych . Co do progu bólu jest to indywidualne . Przed zabiegiem nie ma potrzeby używać kremu znieczulającego. Zabieg jest krótki wiec można spokojnie wytrzymać. Efekty super.

Jest to bezpieczny zabieg przed zabiegiem obszar oczu jest smarowny kremem znieczulającym, który niweluje odczucia bólowe.

Mało inwazyjny- dla osób które nie chcą decydować się na zabieg chirurgiczny .Precyzyjny- mikrowiązka plasmy działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry . Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu .
Bezpieczny – działa miejscowo. Komfortowy nie wymaga wyłącznie z codziennych aktywności.

Po zabiegu na skórze widoczne są nie wielkie punkcik( strupki) , które utrzymują się 5-7 dni . Miejsca zabiegowego do 3 dni po zabiegu nie moczymy , nie drapiemy , nie zrywamy strupków. Na 4 dobę stosujemy odpowiedni krem , który klientka otrzymuje po zabiegu . Krem stosujemy 2 razy dziennie do momentu wygojenia. Drugiego lub trzeciego dnia po zabiegu może pojawić się obrzęk okolicy poddawanej zabiegowi, który utrzymuję się około 3 dni. Nie stosujemy makijażu na miejsce po zabiegowe.
Po opadnięciu nie wielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1- 2 tygodnie. W tym okresie stosujemy kremy regenerujące przyśpieszające gojenie. Nie wolno zdrapywać strupków . Należy unikać ekspozycji na słońce, aby zminimalizować ryzyko przebarwień. Jeżeli jest taka potrzeba kolejny zabieg  wykonujemy po 40 dniach. 


Ilość wykonywanych zabiegów zależy od danego przypadku. Może być od 1 do 3 zabiegów w odstępie co 40 dni.

Makijaż permanentny
pytania i odpowiedzi

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi po przez wprowadzenie pod skórę pigmentów ( barwnika) . Makijaż permanentny nie maluje, lecz w naturalny sposób podkreśla urodę, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie pigmentu w taki sposób, aby był ona jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru . W wyniku wykonania makijażu permanentnego pigment osadzony zostaje w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymuje się tam w sposób widoczny ok. 1-2 lata, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

Makijaż permanentny utrzymuje się od 1-3 lat . Natomiast po roku zaleca się odświeżenie makijażu permanentnego. Czas utrzymywania makijażu permanentnego jest procesem indywidualnym . Zależy to od wielu czynników miedzy innymi : czynniki zewnętrze tj. ekspozycja na słońce , pielęgnacja domowa , rodzaj wykonywanej pracy ( np. inaczej będzie pigment utrzymywał się u osoby pracującej na powietrzu a inaczej u osoby pracującej w biurze) jak również od czynników wewnętrznych, gospodarki hormonalnej , chorób przewlekłych.
Palenie papierosów również wpływa nie korzystnie na utrzymywanie się makijażu permanentnego.

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi lub kresek – nie smarujemy miejsca zabiegowego niczym, nie moczymy, nie dotykamy, nie zrywamy strupków (jeśli będą), nie wykonujemy makijażu w miejscu gdzie był wykonywany makijaż Czekamy na naturalne zagojenie się Nie korzystamy z sauny basenu aktywności fizycznej - do 7 dni od wykonania makijażu.

Po wykonaniu makijażu permanentnego ust zachowujemy szczególną higienę.
Nie dotykamy, nie korzystamy z sauny basenu, siłowni , nie malujemy ust pomadkami kolorowymi do 7 dni. Usta smarujemy kremem, który otrzymują Państwo z gabinetu.

Nie ma żadnych przeciwskazań. Zabieg makijażu permanentnego jest nie inwazyjny, nasi klienci normalnie funkcjonują . Już po zabiegu makijaż wygląda ładnie, może być tylko trochę przez kilka godzin po zabiegu skóra zaczerwieniona i trochę obrzęku (oczywiście zależy od rodzaju skóry), ale na drugi dzień i kolejne dni wszystko wraca do normy. Ważne aby stosować się do zaleceń po zabiegowych.

Makijaż permanentny jest pigmentowany płytko w naskórku dopychany do skóry właściwej , natomiast tatuaż jest pigmentowany dużo głębiej tj. do tkanki pod skórnej. Chcesz aby twój makijaż na twarzy wyglądał pięknie i naturalnie – musisz wykonać makijaż permanentny – nie tatuaż.

Czas utrzymywania pigmentu zależy od wielu czynników. U każdego utrzymuję się inaczej. Nie można zrobić mocniej . Kolor kształt musi współgrać z całą urodą klientki , aby wyglądał jak najbardziej naturalnie. Im delikatniej tym piękniej .
Pamiętaj jeśli pigment się ulatnia to możesz podczas odświeżenia zmienić kształt np. podnieść łuk brwi pogrubić itp., a jeśli masz wykonany tatuaż to nie jest już to takie proste.

Z powodu ciągłego złuszczania się naszego naskórka, aby utrzymać intensywność koloru, należy poddać się do pigmentowaniu średnio raz do roku (jest to bardzo indywidulane , zależy od rodzaju skóry, intensywności wybranego barwnika)
Już od dnia wykonania makijażu barwnik systematycznie jaśnieje. W przypadku braku do pigmentowania zejdzie całkowicie w przeciągu 3 lat.

Barwniki Long Time Liner są bezpieczne dla zdrowia i spełniają międzynarodowe wymogi określone dla produktów medycznych. Posiadają certyfikaty i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

Co do bólu jest to również kwestia indywidualna.
Urządzenie Long Time Liner jest obecnie najlepszym urządzeniem na rynku. Zabieg makijażu permanentnego nie boli. Maszyna pracuje systemem analogowym , pigmentuje bardzo precyzyjnie i delikatnie , stąd jest to na pewno mniejszy ból w odróżnieniu do innych urządzeń.